O firmie

Jesienią 1998 roku Spółka zakupiła teren przemysłowy w Raciążu, woj. Mazowieckie  i zbudowała w 6 miesięcy  budynek produkcyjno-magazynowy według najlepszych wzorów podobnych firm zagranicznych. Budynek  był zaprojektowany na  2 linie produkcyjne, ekologicznie ogrzewany promiennikami na gaz propan, ze szczelnym systemem wentylatorów i filtrów chroniących pracujących oraz otoczenie przed pyłem i hałasem.

 W ciągu upływających lat kilkakrotnie wymieniano maszyny i urządzenia, które umożliwiły produkcję nowych typów mieszanek i granulatów dla rosnącej ilości klientów oraz powiększały możliwości produkcyjne Firmy.

Stało się jasne od początku 2015, że możliwości Zakładu w Raciążu zbliżały się do kresu wydajności maszyn oraz rozmiaru pomieszczeń  produkcyjnych również magazynowych, w związku z czym Zarząd podjął decyzję o budowie drugiego zakładu wytwórczego w nowym miejscu w pobliżu nie dającej szansy na rozbudowę dotychczasowej lokalizacji. Wybór padł na Witkowo w Gminie Raciąż, gdzie Spółka zakupiła duży kilkuhektarowy teren inwestycyjny położony korzystnie tuż przy drodze powiatowej do Płońska.

Powstał  plan dużego budynku produkcyjnego oraz dwóch magazynowych  w oparciu o najnowocześniejsze trendy w naszej branży uwzględniające automatyzację produkcji oraz jej zaopatrzenia poprzez pneumatyczne transporty wewnętrzne, a wszystko skupiające się centrali sterowniczej, gdzie  brygadzista może sam kierować produkcją  4 linii produkujących granulaty oraz mieszanki PVC o wysokiej wydajności.

Produkcja w nowym zakładzie ruszyła  wiosną 2017.

Od 19 grudnia 2018 roku ALFA PVC Sp. z o.o. jest częścią BENVIC Group - międzynarodowej grupy i wieloletniego lidera w tworzeniu mieszanek, realizującego zrównoważone, innowacyjne i ekologiczne rozwiązania.

Stary zakład

Nowy zakład

Dlaczego warto z nami współpracować?

Receptury dopasowujemy do potrzeb naszych klientów. Pomagamy w doborze granulatu o wymaganych parametrach i kolorze.
Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami posiadającymi wymagane certyfikaty i aktualne badania techniczne podlegające stałemu nadzorowi technicznemu.
Realizujemy każde zapytanie ofertowe do którego podchodzimy fachowo i rzetelnie.

Galerie zdjęć

Zakład produkcyjny
Produkcja i Sterownia
Laboratorium
Biura
Alfa PVC Sp. z o.o.

ul. Jemiołuszki 15
02-886 Warszawa

tel: +48 22 643-95-52
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład produkcyjny
Projektowanie stron internetowych