O firmie

Jesienią 1998 roku Spółka zakupiła teren przemysłowy w Raciążu zlokalizowanym w województwie mazowieckim, gdzie w zaledwie 6 miesięcy zbudowała budynek produkcyjno-magazynowy według najlepszych wzorów podobnych firm zagranicznych. Budynek był zaprojektowany na 2 linie produkcyjne, ekologicznie ogrzewany promiennikami na gaz propan, ze szczelnym systemem wentylatorów i filtrów chroniących pracowników oraz otoczenie przed pyłem i hałasem.

 W ciągu upływających lat kilkukrotnie wymieniano maszyny i urządzenia umożliwiające produkcję nowych typów mieszanek i granulatów dla stale rosnącej liczby klientów, jednocześnie powiększając zdolności produkcyjne Firmy.

Na początku 2015 roku stało się jasne, że możliwości Zakładu w Raciążu zbliżały się do kresu wydajności maszyn oraz rozmiaru pomieszczeń produkcyjnych, a także magazynowych. W związku z tym Zarząd podjął decyzję o budowie drugiego zakładu produkcyjnego w nowej lokalizacji, znajdującej się w pobliżu dotychczasowego położenia. Wybór padł na miejscowość Witkowo w Gminie Raciąż, gdzie Spółka zakupiła duży, kilkuhektarowy teren inwestycyjny, położony korzystnie tuż przy drodze powiatowej do Płońska.

W oparciu o najnowocześniejsze trendy w naszej branży powstał plan dużego budynku produkcyjnego oraz dwóch magazynowych, uwzględniające automatyzację produkcji oraz jej zaopatrzenia poprzez pneumatyczne transporty wewnętrzne. Całość została skupiona w centrali sterowniczej, gdzie  brygadzista może samodzielnie kierować jednoczesną produkcją na 4 liniach produkcyjnych wytwarzających granulaty oraz mieszanki PVC o wysokiej wydajności.

Produkcja w nowym zakładzie rozpoczęła się wiosną 2017 roku.

19 listopada 2018 roku Alfa PVC Sp. z o.o. stała się częścią Benvic Group - międzynarodowej grupy i wieloletniego lidera w tworzeniu mieszanek, realizującego zrównoważone, innowacyjne i ekologiczne rozwiązania. Obie firmy podzieliły się swoimi know-how, umiejętnościami i zaangażowaniem w oferowaniu swoim klientom najlepszych produktów.

Stary zakład

Nowy zakład

Dlaczego warto z nami współpracować?

Każde zapytanie ofertowe realizujemy w sposób indywidualny i rzetelny.

Nasze receptury projektujemy z myślą o naszych klientach. Zapewniamy fachową pomoc w dobraniu produktów oraz wsparcie techniczne na każdym etapie współpracy.

Dysponujemy nowoczesnymi, w pełni zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi, a także aparatami i urządzeniami laboratoryjnymi, które podlegają regularnym nadzorom technicznym wykonywanym przez akredytowane laboratoria pomiarowe.

Galerie zdjęć

Zakład produkcyjny
Produkcja i Sterownia
Laboratorium
Biura
Alfa PVC Sp. z o.o.

ul. Poleczki 23
02-822 Warszawa

tel: +48 608 538 138
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zakład produkcyjny

Witkowo 3A
09-140 Raciąż

tel.: +48 698 453 559

Projektowanie stron internetowych